Blog > Komentarze do wpisu
Euro, euro i po euro…

Czyli o 23 dniach piłkarskiego święta na boiskach Austrii i Szwajcarii! Dla kogo 13-naste mistrzostwa Starego Kontynentu były pechowe, a dla kogo szczęśliwe, kto jest objawieniem mistrzostw, a kto musiał wypaść słabo!-Portugalia:
Najlepszy piłkarz: Deco
Wicemistrzowie Europy zaczęli turniej rewelacyjnie! Dwa zwycięstw i dawka pięknego futbolu. Trzeci mecz grają rezerwami i porażka z Szwajcarią. Ćwierćfinał - słaby mecz i porażka z Niemcami. Portugali żegna się z turniejem, a Luiz Felipe Scolari z posada trenera.


-Turcja:
Najlepszy piłkarz: Hamit Altintop
Turcy to niewątpliwie jedna z rewelacji turnieju. Grają do końca i to przyniosło im brązowy medal mistrzostw! Zwycięstwa nad drużynami Szwajcarii i Czech dzięki bramką strzelonym w ostatnich minutach meczu. Ćwierćfinał z Chorwacja i po słabym meczu zwycięstwo w karnych! Półfinał Z Niemcami. spisani na straty w okrojonym składzie stawiają bardzo wysokie warunki Niemcom. Tym razem szczęście po stronie niemieckiego czołgu- Turcy tracą bramkę w ostatnich sekundach meczu, chodź tradycyjnie strzelili w końcówce!

-Czechy:
Najlepszy piłkarz: Libor Sionko
Nasi południowi sąsiedzi nic wielkiego nie pokazali w mistrzostwach! Zwycięstwo z gospodarzem i dwie porażki. Byli jedna nogą w ćwierćfinałach jednak Turcy wyrwali im zwycięstwo, a dla Karela Brucknera nie było to z pewnością wymarzone zakończenie pracy z reprezentacją Czech.

-Szwajcaria:
Najlepszy piłkarz: Philippe Senderos
W pierwszym meczu tracą Alexandera Freia. Porazka z Turcja i gospodarz mistrzostw jako pierwszy zegna się z turniejem!-Chorwacja:
Najlepszy piłkarz: Darijo Srna
Piękna gra w fazie grupowej, a później zawiedli. Porażka z reprezentacja Turcji po karnych! A mogli być objawieniem mistrzostw!

-Niemcy:
Najlepszy piłkarz: Lukas Podolski
Niemcy z problemami wychodzą z „łatwiej grupy”. Spisani na straty grają jeden świetny mecz w całym turnieju- zwyciężają Portugalię. W półfinałach tak jak w fazie grupowej- słabo i jak to zwykle ze szczęściem. W finale mistrzostw: hiszpański byk zatrzymuje niemiecki czołg. Według mnie Niemcy nie zasłużyli na srebro!

-Austria:
Najlepszy piłkarz: Roland Linz
Współorganizator odpada w fazie grupowej. Tak po prostu musiało być, chodź austryjaccy piłkarze postraszyli „faworytów”!

-Polska:
Najlepszy piłkarz: Artur Boruc
Jak wypadliśmy każdy wie! Jak mieliśmy wypaść też! I tylko Artur Boruc i Roger. Jak powiedział Leo Beenhakker: „to cud, że awansowaliśmy na Euro”- lepszej motywacji nie wiedziałem!

-Holandia:
Najlepszy piłkarz: Wesley Sneijder
Oranje po fazie grupowej byli bezwzględnym faworytem mistrzostw. Czemu tu się dziwć- zwycięstwo w pięknym stylu z mistrzem i wicemistrzem świata! Ćwierćfinał z Rosja i koniec marzeń o złocie! Guus Hiddink zatrzymuje rodaków!


-Włochy:
Najlepszy piłkarz: Gianluigi Buffon
Mistrzowie świata słabo zaczęli zawody. Ostatni mecz fazy grupowej i zwycięstwo z Francuzami 2:0. Zaczęli ich się bać na mistzrostwach. Hiszpanski byk zgasił po karnych nadzieje Włochów. Roberto Donadoni traci posadę trenera! Wraca Marcelo Lippi- znów mistrzostwo świata?!

-Rumunia:
Najlepszy piłkarz: Banel Nicolita
Mieli aspiracje na coś więcej niż faza grupowa. Jedyne co ich broni to, że trafili do „grupy śmierci”.


-Francja:
Najlepszy piłkarz: Franck Libery
Klęska, klęska i jeszcze raz klęska! Gwiazdy nie sprzyjały Raymondowi Domenechowi.. Jedna bramka strzelona, 6 stranonych- chyba nie trzeba więcej nic dodawać. Wicemistrzowie świata to już „staruszki” – czas na zmiany i to poważne. Za dwa lata mistrzostwa świata!

-Gracja
Najlepszy piłkarz: Angelos Basinas
Obrońca tytułu potwierdził, że mistrzostwo Europy w Portugali to był fart! Fatalny futbol! Oni zabijają gre w pilkę nożną, dobrze że w Austrii i Szwajcarii pokazano im gdzie ich miejsce!

-Szwecja:
Najlepszy piłkarz: Fredrik Ljungberg
Jak zawsze średnio! Szwedzi muszą poważnie pomyśleć o zmianach, jeśli chcą coś jeszcze osiągnąć na arenie międzynarodowej!

-Rosja:
Najlepszy piłkarz: Igor Siemszow


Guus Hiddink i jego cud. Fascynacja i pochwały Sbornej! Ale za co?! Zagrali w turnieju jeden świetny mecz z Holandia i wszystko. Faktem jest, że trzeba ich się bać bo rozwijają się w zawrotnym tempie! Andriej Arszawin – byle nie skończył tak jak Milan Baros!

-Hiszpania:
Najlepszy piłkarz: Iker Casillas
Viva Espana! Swietny turniej, świetni zawodnicy! Przyszłość przed nimi! Najlepszy zawodnik turnieju- Xavi, król szczelców- David Villa. Zasłużenie zdobyli mistrzostwo Europy! Szkoda tylko, że Luis Aragones odchodzi. Będą się liczyć na mistrzostwach świata w RPA!


Teraz czekamy na Mistrzostwa Świata w RPA, a potem Euro u Nas i na Ukrainie!

Chyba, że Nam Włosi odbiorą...
poniedziałek, 30 czerwca 2008, malymisiu

Polecane wpisy